on Core freeboards – FAQ

Otázky týkající se freeboardingu

1. Je těžké naučit se na freeboardu?
2. Jak se na freeboardu zastavuje?
3. Je velká výhoda umět jezdit na snowboardu?
4. Začínám jezdit na freeboardu, máte pro mě nějaké tipy?
5. Je freeboard nebezpečný?
6. Jak rychle se sjedou kolečka u freeboardu?
7. Jak rychle se na freeboardu naučím?
8. Jde na freeboardu jezdit freestyle?
9. Jak podobný je freeboard snowboardu a ostatním board sportům?
10. Je dobré nosit na freeboard chrániče?
11. Je možné nastavovat na freeboardu úhly u vázání jako na snowboardu?
12. Jde jezdit i na méně kvalitních silnicích?
13. Pokud budu používat Freeboard, zvýší se úroveň mého snowboardingu?
14. Podle čeho poznám jak velký freeboard si mám zakoupit?
15. Jde na freeboardu jezdit rovně jako na skateboardu?
16. Chci se stát členem Vašeho PRO teamu, je to možné?
17. Chci si koupit Freeboard, ale v mém okolí nevím kde a s kým jezdit.

Otázky obchodního charakteru

18. Za jak dlouho mi přijde objednaný freeboard domů, je na freeboard záruka?
19. Kolik za Freeboard zaplatím?
20. Kolik stojí poštovné?
21. Mohu platit svojí platební kartou a je to bezpečné?
22. Rád bych zaplatil kartou, ale bojím se o své peníze.
23. Mohu u Vás platit přes PayPal, je to bezpečné?
24. Rozmyslel jsem si to, je možné zboží vrátit?
25. Mohu produkt reklamovat?
26. Potřebuji nějaké náhradní díly. Dají se sehnat?Otázky týkající se freeboardingu


1. Je těžké naučit se na freeboardu?

Jezdění na freeboardu je poměrně těžké, na freeboardu se můžeš naučit jezdit za jeden den, ale zároveň to může trvat i několik dní. Z našich zkušeností víme, že ten kdo již umí dobře jezdit na snowboardu, tak během jednoho dne dokáže sjet velký kopec a kdykoliv bezpečně zabrzdit! Opravdový požitek z jízdy se však objeví až přijde jistota v jízdě, což je po několika týdnech ježdění a trénování.

Pokud jsi na snowboardu nikdy nestál a chtěl bys, freeboard je ideální průprava. Jakmile se naučíš jezdit na freeboardu, zvládnutí jízdy na snowboardu pro Tebe bude mnohem jednodušší, způsob jízdy je téměř totožný. Výhodou mohou být také ušetřené peníze za permanentky a ubytování, které oproti pobytu na horách na freeboardu nemusíte platit.

2.Jak se na freeboardu zastavuje?

Na freeboardu se zastavuje přesně jako na snowboardu. Fakt, že můžeš kdykoliv zastavit je jedna z hlavních vlastností, která dělá freeboarding opravdu revolučním a odlišuje ho od ostatních „kolečkových“ sportů jako je skateboard, longboard, moutainboard a jiných. Vědomí, že můžeš kdykoliv zastavit Ti dodá odvahu jet rychleji.

3. Je velká výhoda umět jezdit na snowboardu?

Velká výhoda to opravdu je, nicméně není podmínkou umět na snowboardu! Jezdci dle zkušeností tvrdí, že triky a věci, které se naučíš na freeboardu, bys na snowboardu měl aplikovat naprosto bez problémů - proto je freeboard výborným doplňkem při snowboardovém tréninku a naopak. Freeboard a snowboard a jiné boardsporty jako je kiteboarding, wakeboarding, surf či mountainboard se navzájem doplňují!

4.Začínám jezdit na freeboardu, máte pro mě nějaké tipy?

Na začátek doporučujeme najít si mírnější kopec s hladkým povrchem, bez děr, bez kamínků a podobně. Jako první věc je důležité si uvědomit, že se na prkně nejezdí jako na skateboardu, ale opravdu jako na snowboardu. Je velká výhoda umět jezdit na snowboardu, ale není to podmínkou! Naopak, pokud se naučíš jezdit na freeboardu a na snowboardu jezdit neumíš, jízda na snowboardu by pak pro Tebe měla být mnohem jednodušší!

Doporučujeme pro začátek experimentovat s nastavením středových koleček! Pokud máš nastaveny středová kolečka na nejvyšší stupeň, freeboard se Ti může ze začátku zdát poněkud „kluzký“. Není tedy na škodu experimentovat s nastavením středových koleček a dát si středová kolečka o několik stupínků níže, freeboard pak bude více stabilní, ale do smýkaného oblouku bude nutné dát větší sílu! Ihned jakmile se budeš cítit jistěji při jízdě, doporučujeme opět dát středové kolečko na co nejvyšší stupeň. Je mnohem jednodušší zatáčet ve vyšších rychlostech a z větších kopců než při malé rychlosti na rovině, mysli i na tento fakt, pokud začínáš s ježděním. Nenech se odradit prvními neúspěchy, jízdu na freeboardu s trochou trpělivosti zvládne opravdu každý a ten pocit jaký budeš mít při prvním kontrolovaném oblouku a sjetí prvního kopce opravdu stojí za to!

Je důležité také pamatovat na to, že je třeba jezdit a jezdit! Kopec jednoduše sjedeš za první, nebo aspoň druhý den, ale ten opravdový požitek z jízdy a opravdová zábava přijde až za nějaký čas, až získáš sebevědomí. Až se přestaneš bát aut, překážek, dir v silnici, úzských silnic… Až začneš freeboard ovládat na 100%, což může trvat měsíc až dva. Pak zažiješ úplně jiný stupeň ježdění. To je ten moment, ke kterému se opravdu chceš dostat. To je ten moment, kdy freeboardu naprosto propadneš :) Doporučujeme prohlédnout si tipy v sekci Výuka jízdy!

5. Je freeboard nebezpečný?

Ano, freeboard je nebezpečný sport. Je důležité nosit všechny bezpečnostní prvky jako je helma, chrániče kolen, loktů a zápěstí! Není dobré jezdit ve velkém provozu. Pro zaryté odpůrce chráničů doporučujeme nosit alespoň rukavice, popřípadě chrániče zápěstí a samozřejmě helmu!

Při výuce jízdy je opravdu důležité mít chrániče zápěstí a rukou, i ten nejlepší snowboardista si zpravidla lehce „šáhne“ na asfalt při výuce. Jakmile již ovládáš freeboard, chrániče nejsou již tolik potřebné, ale nikdy nevíš, co se může stát! Z tohoto důvodu doporučujeme nosit vždy helmu!

Je důležité si uvědomit, že přestože freeboard patří k extrémním sportům, jde na něm jezdit realtivně bezpečně, vše záleží na Vašem osobním přístupu, stejně jako i v jiných sportech! Např. na snowboardu, pokud jedete bezpečně a neděláte "skopičiny", také sjedete sjezdovku s jistotou a bez pádu.

6. Jak rychle se sjedou kolečka u freeboardu?

Je pravda, že kolečka na freeboardu se sjíždějí o něco rychleji než u sportů jako je skateboard. Je to způsobeno zejména tím, že při tomto sportu kolečky i brzdíte, proto je opotřebení o něco větší. Rádi bychom upozornili, že i přes tento fakt kolečka vydrží poměrně dlouho, byť to tak na první pohled nevypadá. Kolečka jsou vyráběna ze specielní gumy a specielní technologií, tak aby déle vydržela!

Naše kolečka byla testována pro různé typy povrchů a vydrží mnohem déle než běžná skateboardová kolečka, jsou rychlejší a lépe absorbují méně kvalitní povrch.

Při brždění se zaměřujte na to, aby se kolečka alespoň malinko točila, zamezíte tím vzniku menších plošinek a udržujete tak kolečka ve vynikající kondici. (brzdění ne o 90° ale například o 87°) Dále doporučujeme měnit křížem ve tvaru X kolečka, dosáhnete tak rovnoměrnějšího opotřebení koleček a výrazně tak můžete prodloužit jejich životnost. Při správném použití Ti můžou kolečka vydržet až několik sezon!

7. Jak rychle se na freeboardu naučím?

Pokud máš zkušenosti se snowboardem a jsi šikovný, na freeboardu se můžete naučit za několik desítek minut. Učení na freeboardu je opravdu individuální, záleží na šikovnosti a také jestli máš zkušenost s ježděním na snowboardu, kitu, surfu či wakeboardu. Jezdit se můžeš naučit během několika minut, ale také Ti může ovládnutí freeboardu trvat i několik dní či týdnů. Doporučujeme experimentovat s nastavením středových koleček a notnou dávku trpělivosti, ten pocit jaký zažiješ při prvních kontrolovaných obloucích a sjezdech opravdu stojí za to! Není člověka, co by se na freeboardu při trošce snahy nenaučil, úplně jednoduché to není, příliš těžké ale také ne.

8. Jde na freeboardu jezdit freestyle?

Ano, na freeboardu se dá jezdit freestyle a jeho zvládnutí je mnohem jednodušší než na skateboardu. A to především díky faktu, že jsi pomocí vázání ukotven k prknu a jednoduše tak lze udělat ollie. Na internetu nalezneš mnoho videí, kde se můžete přesvědčit na vlastní oči.

9. Jak podobný je freeboard snowboardu a ostatním board sportům?

Ano freeboard je velmi podobný ostatním board sportům jako je snowboard, skateboard, longboard, wakeboard, surf či kiteboard! Tyto sporty se navzájem doplňují a pokud provozuješ jakýkoliv z těchto sportů, určitě to pro Tebe bude velkou výhodou, a naopak pokud jezdíš na freeboardu a začneš provozovat jiné board sporty, zkušenosti z freeboardu oceníš.

10. Je dobré nosit na freeboard chrániče?

Ano, je důležité nosit všechny bezpečnostní prvky jako je helma, chrániče kolen, loktů a zápěstí! Pro zaryté odpůrce chráničů doporučujeme nosit alespoň rukavice, popřípadě chrániče zápěstí a především helmu. Je důležité si uvědomit, že přestože freeboard patří k extrémním sportům, jde na něm jezdit relativně bezpečně, ale i nebezpečně, vše záleží na Vašem osobním přístupu, stejně jako i v jiných sportech.

11. Je možné nastavovat na freeboardu úhly u vázání jako na snowboardu?

Ano, u freeboardového vázání je možné nastavovat si úhly od -30° do + 30° stejně tak jako na snowboardu, zároveň je možné volit si výšku vázání, tak aby nejlépe vyhovovala Tvojí obuvi, kterou používáš pro jízdu na freeboardu.

12. Jde jezdit i na méně kvalitních silnicích?

Ano, kolečka freeboardu jsou poměrně velká, proto přejetí menších děr, kamínků, kostek a hrubšího asfaltu by neměl být větší problém, na rozdíl oproti skateboardu, kde i malý kamínek či kus štěrku udělá opravdu velkou neplechu. Je pravdou, že kvalita asfaltu by se dala přirovnat ke kvalitě sněhu. Pokud máš rád jízdu v prašanu, snaž si vybírat jen ty nejkvalitnější silnice s tím nejkvalitnějším povrchem :) Jízda na méně kvalitní silnici je ale také opravdovým snowboardovým zážitkem a lze jezdit i na méně kvalitních silnicích!

13. Pokud budu používat freeboard, zvýší se úroveň mého snowboardingu?

Ano, pohyby na freeboardu jsou při jízdě téměř totožné jako na snowboardu. Jízdou na freeboardu si trénuješ přenášení váhy, koordinaci pohybů, cit pro rovnováhu, učíš se nové triky a celkové zvyšuješ svojí úroveň a cit pro snowboarding. Pokud se například naučíš na freeboardu a na snowboardu jsi před tím ještě nejezdil, ovládnutí snowboardu pro Tebe bude hračkou. Stejně tak pokud se naučíš nějaký freestylový trik na freeboardu, tak na snowboardu ho rovněž budeš bez problému aplikovat!

14. Podle čeho poznám jak velký freeboard si mám zakoupit?

Freeboard je možný vybrat dle tabulky, kterou nalezneš jak v našem internetovém obchodě a href="http://corefreeboards.cz/shop/">www.corefreeboards.cz/shop a na našich internetových stránkách. Je důležité brát v potaz Tvojí výšku, způsob ježdění a samozřejmě i Tvé osobní preference! S výběrem vhodného freeboardu Ti velmi rádi pomůžeme, proto nás neváhej kontaktovat!

15. Jde na freeboardu jezdit rovně jako na skateboardu

Ano na freeboardu se lze odrážet stejně jako na skateboardu, ale je pravda, že to je mnohem těžší, váha musí být na hraně a vyžaduje to určitý cvik. Je dobré si utáhnout trucky, aby ti freeboard nezatáčel, když se zrovna odrážíš s jednou nohou na hraně. Po čase, až se naučíš jezdit na freeboardu dobře, tak se naučíš držet balanc jen na středových kolečkách a nebudeš si muset pomáhat hranami.

16. Chci se stát členem Vašeho PRO teamu, je to možné?

Ano, momentálně vytváříme náš tým. Pošli své nominační video a náš team manager Tě bude kontaktovat!

17. Chci si koupit Freeboard, ale v mém okolí nevím kde a s kým jezdit.

Tento problém řeší mnoho jezdců a do nedávna byla odpověď na tuto otázku velice komplikovaná. Nyní je poměrně jednoduchá a zní takto: Downhillmaps.com. Downhillmaps je sociální síť, kde můžeš nalézt lokality ve Tvém okolí vhodné pro freeboarding, kouknout se kdo v daných lokalitách jezdí, napsat mu zprávu a kontaktovat ho. Downhillmaps.com jsou poměrně nové stránky, buď trpělivý a nejlépe se sám staň aktivním uživatelem, vytvářej nové trasy a komunikuj s ostatními - uděláš tak mnoho pro rozvoj námi milovaného sportu, freeboardingu.


Otázky obchodního charakteru


18. Za jak dlouho mi přijde objednaný freeboard domů a jaká je má záruka?

Záleží na faktu do jaké země si Tvůj Freeboard necháš poslat. Freeboard expedujeme nejpozději do 2 pracovních dnů a mezinárodní doprava trvá obvykle 2-5 pracovních dnů. Rádi Vám sdělíme přesný termín doručení na dotaz emailem. Záruky poskytujeme dle platných zákonů, na veškeré výrobky je záruční doba 24 měsíců a zboží je možné vyměnit/vrátit bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí objednávky.

19. Kolik za Freeboard zaplatím?

Nejlepší bude podívat se na náš eshop, kde naleznete veškeré ceny a typy freeboardů, poštovného a veškeré informace včetně informací jak nákup provést.

20. Kolik stojí poštovné?

Cena poštovného je individuální podle toho, do jaké země se zboží odesílá. Obecně je to po celé Evropě částka 10 EUR s tím, že dalších 10 EUR se platí jako poplatek pokud platíte platbu dobírkou a do některých zemí se platí určitý příplatek.

21. Mohu platit svojí platební kartou a je to bezpečné?

Ano můžete platit svou kartou přes internet. U této karty však musíte mít aktivované platby přes internet. Přijímáme platební karty Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro. Vydavatelské banky umožňují používání embosovaných (reliéfních) karet. Použití elektronických karet VISA Electron a Maestro je možné pouze v případě, že to umožňuje Vaše vydavatelská banka. Některé banky vydávají tzv. virtuální karty, které jsou určeny výhradně k nákupu na internetu. V případě, že nákup přes Vaší platební kartu neproběhne správně, zkontrolujte zda máte na Vašem účtu dostatek finančních prostředků. Pokud ano, kontaktujte svoji banku a informujte se u Vaší banky o možnosti placení Vaší kartou na internetu. Nemusíte se obávat o zneužítí své karty, přenos informací je šifrovaný a tedy naprosto bezpečný. Prodejce (Core Freeboard s.r.o.) ani nikdo ze zaměstnanců neuvidí žádné detailní a důvěrné informace o transakci. Informace o platební kartě předáváte přímo bance!

22. Rád bych zaplatil kartou, ale bojím se o své peníze.

Platba platební kartou je velmi bezpečná. Banka blokuje peníze a máte tak 100% jistotu toho, že pokud by byl nějaký problém, stačí platbu reklamovat u své banky a ta Vám peníze vrátí. Získat implementaci pro platby přes platební karty není jednoduché a už jen fakt, že na eshopu jde platit platebními kartami je určitá známka záruky, že obchod bude solidní a můžete tak bez obav objednávat. Není náhoda, že například při krachu leteckých společností v minulých letech dostali své peníze zpět jako jediní klienti, kteří platili své letenky svojí platební kartou! Klienti platící ostatními způsoby platby o své peníze nenávratně přišli. Také se nemusíte obávat o zneužití své karty, přenos informací je šifrovaný a tedy naprosto bezpečný, prodejce (Core Freeboard s.r.o) ani nikdo ze zaměstnanců neuvidí žádné důvěrné informace o transakci, informace o platební kartě předáváte přímo bance!

Společnost Core Freeboard s.r.o. je řádně vedená a spolehlivá společnost s mnoha referencemi a spokojenými zákazníky, o své peníze se nemusíte obávat.

23. Mohu u Vás platit přes PayPal, je to bezpečné?

Ano, v našem eshopu je možné platit přes platební systém PayPal. Platba přes PayPal je jedna z nejbezpečnějších plateb vůbec. PayPal má v zásadě dvojí ochranu, první je tzv. Buyer protection, což je ve zkratce to, že máte záruku do 500 USD. Pokud by došlo k nějakému problému, PayPal Vám peníze vrátí zpět. Další ochrana je tzv. eBay Feedback, což znamená fakt, že se všichni uživatelé navzájem hodnotí pozitivním, negativním či neutrálním hodnocením. Můžete si tak udělat obrázek o reputaci člena na eBay. Společnost Core Freeboard s.r.o. je řádně vedená a spolehlivá společnost s mnoha referencemi a spokojenými zákazníky, o své peníze se nemusíte obávat!

24. Rozmyslel jsem si to, je možné zboží vrátit?

Ano, nové nepoužité zboží jde bez problémů bez udání důvodu vrátit do 14 dnů po jeho zakoupení! Více naleznete v našich Obchodních podmínkách

25. Mohu produkt reklamovat?

Ano, produkt lze samozřejmě reklamovat. Za kvalitou svého produktu si stojíme a reklamace řešíme s největší možnou péčí! Více v našich Obchodních podmínkách

26. Potřebuji nějaké náhradní díly. Dají se sehnat?

Ano, nabízíme výměnu všech dílů a vyměnitelných částí. Pokud chcete předejít výměně a opotřebení svého vybavení, doporučujeme správnou a pravidelnou údržbu jako je například prohazování koleček ve tvaru X, aby byla rovnoměrně opotřebována, promazání některých dílů, dostatečné dotažení šroubů, vyhýbání se mokru a vlhkosti apod.