on Core freeboards – Prkna a vázání
 

Prkna a vázání

Celkový vzhled

  Ačkoliv je Freeboard na první pohled podobný skateboardu, jízda na něm je zcela odlišná! Na Freeboardu se jezdí stejně jako na snowboardu díky specielním freeboardovým truckům. Celkově je na Freeboardu 6 koleček, díky 4 postranním („edge“) kolečkům můžeme dělat tzv. řezaný carvingový oblouk. 2 středová („central“) kolečka nahrazují skluznici a můžete díky nim dělat tzv. smýkaný oblouk neboli slide. Díky těmto kolečkům můžete regulovat svoji rychlost, zastavit a otáčet se o 360° a více stupňů. Díky těmto kolečkům se Freeboard chová přesně tak jako snowboard. Díky freeboardovému vázání máš nad prknem skvělou kontrolu, můžeš dělat ollie, skoky a vše  jako na snowboardu, zároveň však můžeš z vázání kdykoliv vyskočit!

Freeboardová deska

  Freeboardová deska je podobná skateboardové, výběr je z několika velikostí. Velikost desky si zvolíš dle svojí výšky a osobních preferencí. Výběr desky je velice důležitý a deska Ti musí sedět, stejně tak jako na snowboardu. Deska je dělaná ze 7 vrstev kvalitního Kanadského javoru, je potažena kvalitním protiskluzovým gripem a jsou zde díry k namontování trucků a dvoje díry pro upevnění freeboardového vázání. Pokud máš radši širší stance (postoj), dáš si vázání na díry dále od středu desky. Pokud máš radši menší stance, tak si dáš vázání na díry, které jsou blíže středu desky. K výběru velikosti správné desky Vám pomůže tato tabulka:

Freeboardové trucky

  Freeboardový truck se skládá z několika částí a to osy (hangaru) a základny. Na trucku se nachází specielní středové kolečko, které je otočné o 360° a je připevněno na základně. Toto kolečko zajišťuje ten správný snowboardový pohyb. Středové kolečko je postaveno ve výše než postranní kolečka a díky tomuto faktu je možné jezdit smýkaný slidovací oblouk. Zároveň můžeme také jezdit dlouhé řezané carvingové oblouky a to díky postranním („edge“) kolečkům.

Freeboardové vázání

  Specielní freeboardové vázání je připevněno na vrchu freeboardové desky. Vázání je plně nastavitelné, můžeš si na něm nastavit úhly od -30° do +30°, stejně tak jako na snowboardu, a dále ho výškově nastavit tak, aby Ti správně sedělo na jakoukoliv obuv. Na rozdíl od snowboardu je vázání polootevřené a můžeš z něj kdykoliv vyskočit dle potřeby. Díky vázání máš vyšší kontrolu při přenosu váhy ze špiček na paty, při brzdění a v neposlední řadě díky němu můžete dělat ollie stejně tak jako na snowboardu.

Kolečka

  Freeboardová kolečka jsou vyrobeny ze specielní vysoce odolné gumy a specielní technologii, díky které dlouho vydrží a jsou mnohem kvalitnější než klasická skateboardová kolečka.  Kolečka jsou testována s výbornými výsledky. Vynikající vlastností těchto koleček je fakt, že mají velkou trvanlivost a také absorbují a eliminují vlastností méně kvalitního povrchu.